NAHOTA - ZRCADLENI

vnější svět zrcadlí stav našeho nitra
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

NAHOTA

BLOG
5 důvodů proč chodit občas nahý
Nic není víc posilující, než být zdravý, silný a nahý. Kdy jste se naposledy podívali na své nahé tělo v celé jeho kráse? Myslím opravdu podívali – dali mu celou svou vědomou pozornost, porozuměli mu a přijímali vše, co se do něj za ta léta vašeho života otisklo. Bez hodnocení jak velká či měkká stehna třeba máte, kolik strií vám zůstalo po porodu, jak povislé jsou vaše bicepsy, jaký záchranný kruh se nepozorovaně usídlil kolem vašeho pasu nebo v jakém stupni se nachází případná celulitida.
Pro mnoho z nás to není jednoduchý pohled, neboť iluze dokonalosti objímající naší každodennost a vykukující na nás z vyretušovaných plakátů, některé z nás dostává s létem více do kolen, ale je to jen iluze! Iluze, která nás odděluje od sebe samých, učí nás se nemít rádi, protože jsme nevyjeli z diktátu nějakého komerčního soustruhu. Učí nás se porovnávat a žít z ega namísto ze srdce, protože tělo je prvním nejpatrnějším důkazem, který za nás hovoří i beze slov.
Naše tělo nese stopy našeho životního příběhu. Naše chyby i úspěchy, zobrazuje se v něm naše aktuální rozpoložení, povaha, geny a úkoly, které jsme sem přišly naplnit a to jak vlastně zvládáme žít.
Pocit z vlastního těla není jen o tom, že skutečně nějak vypadající tělo máme, ale je o myšlenkách, s jakými o něm smýšlíme, o emocích, které při tom prožíváme a o míře sebe-vědomí, které jsme zatím stihli rozvinout. Roli ve vnímání sebe sama mohou také ovlivnit nejrůznější traumata, která jsme si již dávno do sebe uložili, neboť jsme okolím nebyli přijímáni takoví, jací jsme a byli jsme ještě příliš slabí na to, abychom pochopili skutečný význam tohoto sdělení. To znamená, že například krásná žena nebo urostlý vyrýsovaný muž, mohou trpět pocity ošklivosti ze svého těla, neboť jejich mysl nosí a zrcadlí jim jiný obraz o tom, jak by měli vypadat než ten, kterým jsou a tím pádem se považují za nedostatečné a nezáří. A v tom to je – vnitřní záře!
Sebe-vyléčení přijetím se a oslava sebe sama jako jedinečné krásné bytosti je dlouhodobým procesem poznávání a pokory a dá se krok za krokem zvládnout.

Autorka: Mia Weissová
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky